"" was successfully added to your cart.

Виж любими Виж количката

"" was successfully added to your cart.

Виж любими Виж количката

Как Витамин D помага на бременните жени да родят здрави бебета?

Автор: статия на Др. Меркола, превод Мария Лашкова
Последно обновяване на информацията: 22.08.2017 г.


Всяка бременна жена се стреми да следва препоръките на докторите, защото иска да прави това, което е най-добро за бъдещото бебе. Носиш в себе си живот и си отговорен за него. От теб зависи всичко. Бременните прекарват дълго време в четене на статии за това кое е полезно и кое не. Ние ви предлагаме актуална медицинска информация, за да бъдете винаги здрави и жизнени. Ето и най-новите открития за влиянието на витамин D.

Нови задълбочени изследвания на американски учени откриват връзката между нивото на витамин D, високото кръвно налягане и болестта „ранна остра прееклампсия“. Ранната прееклампсия е болест, свързана с повишаване на кръвното налягане и на течностите в организма и е особено опасна при бременни преди 34-тата седмица. Единственото „лечение“ при прееклампсия е форсирано раждане и това е причината за 15% от преждевременните раждания в Америка. Прееклампсията и свързаните с нея усложнения, се смятат за основна причина за смъртта на 76000 майки и 500000 деца всяка година. Това е наистина ужасяваща статистика, а може да бъде избегнато, просто ако бъдем по-отговорни.

За в бъдеще проверката на нивото на витамин D в кръвта при бременните жени ще стане редовна практика, но тъй като в момента това не е така, би трябвало всяка бременна жена, заинтересована от своята лична съдба и тази на бъдещото си бебе, да потърси сама квалифицирана помощ и да провери какви са нейните стойности на витамин D. Нивото му трябва да е над 50 нанограма/ мл, за да бъдат избегнати евентуални усложнения (като прееклампсия и преждевременно раждане) за вас и вашето бебе. Жените с прееклампсия имат едва 18 нанограма/мл витамин D.

Това не е обикновен витамин. Счита се за пре-хормон, който се активира в черния дроб и бъбреците. Изпълнява многостранна генно-регулираща функция, включително и по време на бременността. Той участва активно в поддържането на минералния баланс и благодарение и на неговото участие калцият и фосфорът в кръвта ни са в достатъчно количество. Ултравиолетовите лъчи са основен източник на този витамин за организма ни. Може да си го доставим и чрез някои храни като например черен дроб, масло, мляко, сметана, жълтък и др.

Дори повишение с 10 нанограма/мл на Витамин D в кръвта, може да намали риска от прееклампсия с 63%. Американските учени Др. Холис и Вагнер са открили, че повишаване на приема на витамин D с 4000 IUs може да има следните благотворни резултати:
- намаляване на преждевременните раждания на половина;
- 25% намаляване на честотата на дихателните инфекции при жените (настинки и грипове) и инфекции на венците и вагината;
Децата, които приемат високи количества витамин D след раждане по-рядко заболяват от настинки и екземи.

Установено е, че над 87% от новородените и над 67% от майките имат нива на витамин D по-ниски от 20 нанограма/ мл. За да се оптимизира това количество и за да не настъпват нежелани усложнения, е необходимо да си набавяме допълнително витамин D, особено през зимните месеци, когато слънцегреенето не е достатъчно.

А знаехте ли, че хората, живеещи в северните ширини и също така тези с по-тъмна кожа, като афро-американците, страдат от по-голям дефицит на витамин D? Оптималното количество витамин D, което трябва да се приема дневно е около 70 IU за всеки килограм от вашето тегло. Но всичко това е много относително и зависи от цвета на кожата ви, мястото, където живеете и продължителността на времето, което прекарвате под слънчевите лъчи. Затова е препоръчително да си направите кръвен тест за диагностициране на нивото на витамин D във вашия организъм и да се консултирате с медицински специалисти за режима и начина на неговото набавяне.

Рецензент: Д-р Владимир Шишков

Препоръчани продукти:

Вижте също:

Бавен метаболизъм? Kак да го събудите от първата закуска...

Портал / Статии

Ще споделим няколко полезни съвети за бърз метаболизъм от Алче Неро Италия. Припомняме, че последните проучвания също разкриват, че не по-малко важно е кога да се храним, а не само какво и кога. Моментът на събуждане, сутрин, е решаващ за нашия метаболизъм. Как правим закуската е първият сигнал, който даваме на организма: ако я пренебрегнем или още по-лошо – пропуснем, това ще се отрази негативно на целия ни ден. Ако не ядем достатъчно за закуска,...

Няколко причини, защо да си създадем навика да пием вода през деня

Портал / Статии

1. За намаляване на теглото: Водата може да замени висококалоричните газирани напитки , соковете с много захар и консерванти , енергийните напитки, а в нея няма никакви калории... Но освен това, пиенето на повече вода потиска апетита и често, когато си мислим, че сме гладни, ние всъщност сме просто жадни. Опитайте да изпиете една чаша вода, когато почувствате лек глад и ще се уверите сами! 2. За повече енергичност : Дехидратацията намалява енергията...

Няколко от най-здравословните храни

Портал / Статии

Пълноценният , здравословен и стриктен хранителен режим е все по-необходим в забързаното ни ежедневие изпълнено със стрес и множеството враждебни фактори от околната среда ,които атакуват имунитета ни ежедневно. Когато се образоваме по темата и приложим усилия да въведем повече сурови и богати на витамини храни помагаме на себе си да се чувстваме по-енергични , по-здрави и сме в крак с тенденциите на храненето в целия свят. Ето няколко предложения...